День святого Валентина - улюблене свято багатьох

День святого Валентина - улюблене свято багатьох

Свято любові, позитивних емоцій та щирих почуттів

Сьогодні, 14 лютого, традиційно відзначають День святого Валентина.

День святого Валентина – це ще один привід обмінятися подарунками, квітами, поцілунками, «валентинками». І попри те, що в кожній країні святкують його по-різному, всіх об’єднує дещо спільне – це нагода вкотре сказати один одному про почуття.

14 лютого весь світ вшановує святого Валентина. Він ризикував своїм життям, тому що потай вінчав християнські пари за часів переслідувань церкви у ІІІ столітті. Саме тому люди стали звертатися до нього в молитвах як до покровителя закоханих.

Існує безліч легенд про походження цього свята. Основною ж прийнято вважати історію, яка відбулася у ІІІ столітті, коли священик Валентин відважився порушити заборону римського імператора Клавдія про укладання шлюбу. День його страти — 14 лютого і став Днем закоханих.

Згідно з іншою легендою християнин Валентин мав зцілити сліпу дочку тюремника. Крім лікування, Валентин учив дівчинку історії та основ християнства. Однак Валентина посадили в тюрму і засудили до страти. Він написав своїй учениці послання, яке вклав в жовтенький крокус, де заповідав їй залишатися християнкою. Дівчинка так сильно хотіла прочитати послання і побачити квітку, що сталося чудо: вона прозріла!

Починаючи з часу виникнення, свято Святого Валентина обростало новими обрядами і традиціями. Частина цих традицій збереглася і до сьогоднішнього дня.

День всіх закоханих - це свято любові і ніжності. У цей день прийнято дарувати коханим і дорогим людям квіти, цукерки і всілякі дрібнички.

Невід'ємний атрибут свята - «валентинка» - невелика листівка з освідченням у коханні. Валентинки, як правило, роблять у формі серця і різними милими символами.

Головне пам'ятати, що ніхто з ваших близьких не повинен залишатися в цей день без уваги!

 

 

Навігація