Інформація про проведення Всеукр. місячника шкільних бібліотек в ЖМК

Інформація про проведення Всеукр. місячника шкільних бібліотек в ЖМК

Інформація про проведення Всеукр. місячника шкільних бібліотек в ЖМК

Інформація

проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

«Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня»»

 

На виконання наказу МОН України від 12.08.2014 № 931 та наказу департаменту освіти Житомирської міської ради від 09.09.2019 р. № 296 «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек», з метою розкриття потенційних можливостей шкільної бібліотеки, підняття її престижу, сприяння реалізації основних пріоритетів Нової української школи та популяризації книгочитання в Житомирському міському колегіумі було проведено Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек з 01.10.2019 по 31.11.2019 р.

Сьогодні шкільні бібліотеки як обов’язковий структурний підрозділ НУШ є важливим складником сучасного освітнього середовища. Головною метою діяльності шкільних бібліотек є забезпечення якісного бібліотечно-інформаційного обслуговування учасників освітнього процесу та надання допомоги педагогам у всебічному розвитку особистості з глибоко усвідомленою громадською і соціальною позицією, системою наукових знань відповідно до інтересів Української держави.

В умовах швидких трансформаційних змін першочерговим завданням для шкільної бібліотеки є перетворення її з центру бібліотечних ресурсів і доступу до інформації у центр дослідження, відкриття, творчості та інноваційної педагогіки.

Задля сприяння реалізації основних пріоритетів НУШ, зокрема, створення умов для розвитку і самореалізації кожної особистості, формування покоління, яке здатне вчитися упродовж всього життя, продуктивно розв’язувати нагальні проблеми сучасності, розвивати цінності громадянського суспільства, цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек відбувся під гаслом «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня».

Відповідно до плану проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек в Житомирському міському колегіумі було проведено ряд заходів, зокрема:

 1. день бібліотворчості: «Читаємо, малюємо, граємо» для учнів 1-9 класів, задля створення в бібліотеці центру розвитку талантів та сприяти умінню дітей зображувати прочитане.
 2. проведено смайл-опитування колегіантів: «Якою Ви бачите сучасну шкільну бібліотеку» за допомогою сервісу Google Форми.
 3. організовано подорож «Казковий світ бібліотеки» учнів початкової школи до Житомирської обласної бібліотеки для дітей.
 4. Проведено творчі зустрічі з поетами Житомира:
 1. «Книга з автографом» - зустріч з дитячою поетесою Людмилою Коваль 10.10.2019 для учнів 2, 3, 4 класів;
 2. «Година живої сучасної літератури» - зустріч з Лесем Панасюком 22.10.2019 для учнів 10-х та 11-х класів;
 3. «лабораторія літературної творчості» - зустріч з Олегом Антонюком (Озерянином) 31.10.2019 для педагогічного колективу колегіуму.
 1. посвята в читачі колегіуму першокласників «Книжкова країна» з 05.10 – 18.10.2019. (1-А, 1-Б, 1-В, 1-Г);
 2. організовано інтерактивний кардмейкінг з виготовлення листівок, присвячених Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек;
 3. участь учнів колегіуму у Всеукраїнському конкурсі «Читацькі забави творчих книголюбів» організованого Центральною міською бібліотекою 16.10.2019. Участь взяли: Катанаха Дар'я (5-В клас) та Горбатюк Денис (7-А клас) та Бражевська Ольга (7-В клас). Катанаха Дар’я – зайняла друге місце.
 4. учні 3-х, 4-х, 5-х класів переглянули виставу Обласного академічного театру ляльок «Фарбований лис» за твором І. Франка;
 5. учнями 8-х класів створені відеороликі та презентації: «бібліотека – територія успіху»;
 6.  створено «Читацький паркан» для розміщення подяк, пропозицій та зауважень від суб’єктів освітнього процесу;
 7. оформлено книжкові виставки: «Книжкова алея» (новинки бібліотеки) та тематична книжкова виставка до Дня українського козацтва;
 8. проведено акцію «Подаруй бібліотеці книгу», подаровано 116 примірників художньої літератури.

Навігація