ПАМ'ЯТКА ДЛЯ ТЕБЕ, ДРУЖЕ!

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ ТЕБЕ, ДРУЖЕ!

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ ТЕБЕ, ДРУЖЕ!

  1. Пам'ятай, що насильство над тобою, здійснене батьками, чи іншими особами, однолітками не є нормою життя. Насилля – неприпустима річ у стосунках людей.
  2. У сім'ї, чи в школі ти маєш право на те, щоб до тебе ставилися з повагою, не ображали.
  3. Ніхто, в тому числі і твої батьки, рідні, однолітки не мають права принижувати тебе, поводитися жорстоко стосовно тебе – це карається законом. В Сімейному Кодексі написано: “Забороняються фізичні покарання дітей батьками та інші види покарань, які принижують людську гідність. Дитина може подати до суду, до громадських організацій, якщо виховання не належне”.
 4. Знай, коли тебе постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують у спілкуванні з тобою лайливі слова – це насильство.
   5. Ти маєш право на захист, якщо навіть найрідніші люди принижують твою гідність.
  6. Поділися своїми проблемами з учителем, батьками, класним керівником, психологом, звернись до поліції.
  7. Ти маєш право висловлювати і відстоювати свою думку. Чітко й однозначно висловлюй осуд щодо насильницької поведінки взагалі.
  8. Пам'ятай необхідні правила безпеки: не варто тут же встрявати, кидатися на допомогу, навіть коли сваряться чи б'ються батьки. Краще якомога швидше залишити домівку взагалі, покликати на допомогу дорослих, які краще знають, як діяти за таких обставин.
  9. Навчись розрізняти поняття “добро” і “зло”. Все, що принижує людську гідність – є зло. Все, що звеличує гідність людини – добро. 

При підготовці матеріалів використані інтернет-ресурси.

Матеріал підготувала практичний психолог колегіуму

Сторожук Ірина Миколаївна

 онлайн-консультації з 10.00 до 13.00

 ел. адреса storozhukirini29@gmail.com

Навігація