Пам'ятка для учнів «Як підвищити самооцінку»

Пам'ятка для учнів «Як підвищити самооцінку»

Пам'ятка для учнів «Як підвищити самооцінку»

1. Про бач себе за всі невдачі й промахи та прийми себе таким, яким ти є. Давня істина – полюби себе, а коли сам себе полюбиш, тебе полюблять і інші. Зроби висновки із власних невдач і забудь про них.

2. Порівнюй себе з собою іншим і спробуй знайти свої сильні сторони - це допомагає для підвищення самооцінки. Порівнюй лише себе сьогоднішнього із собою вчорашнім.

3. Якщо тобі щось не зрозуміло,  запитуй! Не соромся висловити власну думку. Пам’ятай: твоє життя – в твоїх руках, інші не можуть керувати твоїми діями.

4. Ніколи не виправдовуйся. Що більше ти виправдовуєшся, то більше відчуваєш невпевненість у собі. Якщо виникла така потреба, спокійно та впевнено поясни свій вчинок, або вибачись, якщо когось образив.

5. Досить бути завжди чимось незадоволеним. Більш оптимізму! Колекціонуй свої успіхи! Заведи окремий зошит і записуй туди все, що вважаєш своїм досягненням. Коли відчуєш невпевненість, просто прочитай свій «журнал успіху». Це завжди допомагає.

6. Спілкуйтесь в достатній кількості впродовж дня.. Спілкуйся, знайомся, будь комунікабельним! Головне – дій! Постав собі якусь мету! Дій рішуче і не озирайся назад, іди вперед і досягай своєї мети.

7. Запишись до якоїсь спортивної секції або танцювального гуртка. У сильному здоровому тілі – сильний та здоровий дух.

8. Постарайся звертати менше уваги на коментарі та поради сторонніх людей (звісно окрім тих, кому довіряєш). Часто ця думка суб’єктивна та може бути неправильною або тобі не підходити.

9. Будь самим собою!  Внутрішня впевненість у собі не потребує «голосних» зовнішніх проявів. Якщо внутрішньо не відповідаєш тому образу, який намагаєшся демонструвати, ти будеш виглядати просто кумедно, і всі навколо відразу підсвідомо це зрозуміють. Самооцінка є лише показником того, як ти оцінюєш свої сили для досягнення мети.

10. Будь у гармонії зі своїми думками! Ти повинен усвідомити, що в кожної людини є внутрішній світ. Твій внутрішній світ відрізняється від внутрішнього світу інших людей, адже кожна людина індивідуальність. Чітко усвідомлюй, що ти особистість і заслуговуєш на увагу та повагу оточення.

 

При підготовці матеріалу використані інтернет-ресурси.

                                                                                  

                                                          Матеріал підготувала практичний психолог

                                                          колегіуму Сторожук Ірина Миколаївна

                                                           онлайн-консультації з 10.00 до 13.00

                                                           ел. адреса storozhukirini29@gmail.com

Навігація