Підсумки проведення дня ЦЗ і ОТ в колегіумі

Підсумки проведення дня ЦЗ і ОТ в колегіумі

Підсумки проведення дня ЦЗ і ОТ в колегіумі

Департамент освіти Житомирської міської ради

Житомирський міський колегіум

 

Н  А  К  А  З    

 

02.05.2019                                                                                                    №  69 аг

 

 

Про підсумки проведення у

колегіумі Дня цивільного

захисту і об’єктового тренування

 

Згідно з наказом по колегіуму  від 26.03. 2018  № 38аг «Про підготовку та проведення Дня цивільного захисту і комплексного об’єктового тренування в колегіумі» з метою удосконалення форм і методів роботи при організації та виконанні заходів щодо захисту особового складу при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного характеру та набуття практичних навичок в діях по сигналам оповіщення ЦЗ 26 квітня 2019 року у колегіумі був проведений День цивільного захисту і об’єктове тренування.

Своєчасно було розроблено всю плануючу документацію: наказ, план підготовки та проведення Дня ЦЗ і ОТ, графік проведення Дня ЦЗ і ОТ  (Мазур О.М.). Згідно з цими документами провели перевірку та підготовку майна ЦЗ, яке  використовувалось під час проведення Дня ЦЗ (Пшеничний В.І.), дообладнали  куточок ЦЗ з оформленням матеріалів по сигналам оповіщення, НС, характерним для м. Житомира на кожній предметній кафедрі та біля чергового (Мазур О.М.). Класні керівники підготували наочну агітацію, відеоматеріали, плакати, які необхідні для проведення заходів з ЦЗ. У бібліотеці підготовлені розробки для проведення тематичних уроків: до 33 річниці аварії на Чорнобильській АЄС, на екологічну тематику, щодо правил поведінки з вибухонебезпечними предметами та  розгорнуті книжкові виставки «Мужність і біль Чорнобиля», «Природа і людина. НС природнього походження», «Надзвичайні ситуації,їх види, дії під час їх виникнення»  (Краснолюдська С.А.).  До проведення Дня ЦЗ було залучено представників вибухотехнічної служби Національної поліції України, ДСНС України, лікарів, учнівське самоврядування, батьків учнів.

У День ЦЗ організовано проведено збір командно-керівного, особового складу колегіуму, поставлені завдання. Для особового складу та учнів проведено навчання та відпрацювання дій по темі «Дії особового складу при виникненні пожежі в приміщенні колегіуму». У дні ЦЗ взяв участь Сазанський М.М., спеціаліст відділу планування та дій у надзвичайних ситуаціях міського управління з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.

Для учнів 1-4 класів проведені тематичні уроки «Вогонь – друг, вогонь – ворог», учні вивчали правила поведінки під час виникнення пожежі та дії по сигналу «Увага всім!». Для учнів 5-6-х класів проведені  інтелектуальна гра «Пожежна безпека». Учні 5-А класу (вч. Біляченко Т.М.) стали учасниками спортивно-розважальної гри «Школа виживання». Для учнів 7 класів підготовлені і проведені тематичні уроки, для учнів 8-х класів - вікторина «Наша безпека». Майстер клас з виготовлення ватно-марлевої пов’язки проведений для учнів 9-В класу (вч. Сторожук І.М.). Учні 11-х класів (вч. Полінка Х.О., Жаворонкова Г.М., Смик Н.В.) переглянули  відеофільм «Життя – це виклик» та стали учасниками усного журналу «Техногенні катастрофи та екологія».

Представник ДСНС України психолог-рятувальник Нацевич В.Ю. спілкувався з учнями 10-х класів. Він розповів учням про правила безпечного поводження з пожежо та вибухонебезпечними предметами, ознайомив з технікою, яка використовується при ліквідації НС. Учні 10-х класів переглянули навчальні відеофільми щодо сучасних засобів пошуку вибухонебезпечних предметів та дій у разі їх виявлення. Лікар Качоровська О.В. провела заняття та тренування з учнями 1-В класу, 7-х класів  «Надання само та взаємо допомоги при різних видах ураження».

Усі учні колегіуму мали можливість поспілкуватись з працівниками вибухо-технічної служби національної поліції України в Житомирській області. Учні ознайомилися з сучасними засобами пошуку вибухонебезпечних предметів, з діями у разі їх виявлення, отримали вичерпні відповіді на запитання, могли побачити дії працівників вибухо-технічної служби при знешкодженні вибухо-небезпечного предмета.

Керівник гуртків військово-патріотичного спрямування Ремішевський П.В., вчитель ЗВ Мантик В.Й. провели презентацію роботи гуртків у формі майстер-класів. Члени гуртка «Патріот» продемонстрували вміння розбирати та збирати АК на швидкість. Члени гуртка «Школа безпеки» продемонстрували вміння одягати протигаз, надавати першу допомогу постраждалому, одягати ЗЗК, користуватись вогнегасником.  Члени гуртків військово-спортивного спрямування «Патріот», «Школа безпеки» провели майстер-класи «Одягання ЗЗК», «Вміння виконувати прийоми з автоматом Калашнікова», «Розбирання та складання автомата Калашнікова», «Надання першої допомоги при різних видах ураження». Усі бажаючі учні, вчителі, батьки мали можливість перевірити свої вміння стріляти з пневматичної гвинтівки, потренуватись у одяганні засобів індивідуального захисту.

Заступники директора з навчально-виховної роботи Висовень О.В., Герасимова О.І., Мазур О.М., відвідали уроки, які були проведені за тематикою ЦЗ. Учні  показали гарні знання по темі, уроки сприяли набуттю практичних навичок діяти для захисту свого життя і здоров’я у надзвичайних ситуаціях.

Вчителі Ніколайчук Ю.В., Майковець Д.В. підготували учнів 10-11 класів до участі у комбінованих військово-спортивних естафетах з елементами виконання нормативів згідно програми ЗВ: біг з автоматом + віджимання + перенесення постраждалого, біг з перешкодами Змагались у перетягуванні канату 2 команди учнів 10-х класів. Майстер-клас з розбирання та складання АК-74 показав Власюк Богдан  (10-В), одягання ОЗК  + гасіння загоряння: Власюк Богдан (10-В), Суханов Сергій (10-Б). Показові тренування «Надання першої допомоги при різних видах ураження»: накладання пов’язки «чепець», «пращевидної» пов’язки та накладання шини на верхню кінцівку провели  під керівництвом учителя ЗВ Мантик В.Й. Марченко Катерина (11-А), Нечипоренко Тетяна (11-В), Козаківська Анастасія (11-А) Голуб Надія (11-А). Команда гуртка «Патріот» показала майстер-клас з одягання протигазів ЦП-5.

З технічними та педагогічними працівниками були проведені тренування щодо користування вогнегасниками.

На завершення відбувся збір командно-керівного складу, на якому підведені підсумки Дня ЦЗ і об’єктового тренування.

Згідно з вищевикладеним

 

НАКАЗУЮ :

  1. Відзначити:

1.1. За організацію та підготовку Дня ЦЗ Мазур О.М., заступника директора з навчально-виховної роботи, Пшеничного В.І., заступника директора з господарської роботи.

1.2. За підготовку учнів для проведення показових виступів та майстер-класів згідно з програмою ЗВ Ремішевського П.В, Мантик В.Й.

  1.  Оголосити подяку за допомогу у підготовці і проведенні дня ЦЗ учням:

11-А класу Марченко Катерині, Козаківській Анастасії, Голуб Надії;

11-В класу Нечипоренко Тетяні;

10-Б класу Суханову Сергію;

10-В класу Власюку Богдану.

3. Класним керівникам Полінці Х.О., Смик Н.В., Хамітовій Т.А., Краснощоковій Г.В. зробити відповідні записи в щоденниках та особових справах вищезазначених учнів до 06.05. 2019.                                                                                            

4. Продовжити підготовку учнів, вчителів та обслуговуючого персоналу колегіуму згідно з наказом № 97 від 23.04.01р. МНС «Про порядок здійснення підготовки населення до дій при виникненні НС техногенного характеру».  

5.Класним керівникам:

5.1. Звернути увагу на рівень підготовки  занять по тематиці ЦЗ, відпрацювання дій учнів по сигналу «Увага всім!».

5.2. Для подальшого підвищення інтересу учнів до сприйняття завдань ЦЗ   практикувати використання сучасних методик проведення занять.

5.3. При проведенні інструктажів з учнями перед літніми канікулами наголосити на дотриманні ними  правил безпечної поведінки, у тому числі і біля аварійної будівлі на прилеглій до колегіуму території.                

6. Ознайомити з даним наказом весь особовий склад колегіуму 02.05.2019.

                                                                                                          Мазур О.М.

7. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора з навчально-виховної роботи Мазур О.М.

                                 

Директор  колегіуму                                                            Н.Г. Полівода                    

 

Мазур О.М.

 

 

Навігація