Поради молодим вчителям

Поради молодим вчителям

Поради молодим вчителям Житомирського міського колегіуму

                                       Поради молодим вчителям

 

Ці поради були написані відомим дослідником Далекого Сходу, етнографом, письменником, автором 62 робіт наукового і художнього змісту. Найвідоміші з його художніх творів “Дерсу Узала”, “В горах Сіхоте – Аліня”. Це – Володимир Клавдієвич Арсеньєв (1872 –1930). Написав поради у перших роках 20 сторіччя, тобто 100 років тому, а вони не втратили своєї актуальності і до наших днів. Напевно не втратять ніколи.

  • Якщо ви виховуєте дітей, ведіть хоч зрідка щоденник, звертайте увагу на своє зростання і свої можливості. Чи є у вас ті якості, які ви хочете виховати у дітей? Дуже скоро ви переконаєтесь, що ваша особистість і є головним засобом виховання, і що ви виховуєте дітей навіть не задумуючись над цим, - одним своїм існуванням поряд з ними.
  • Всім нашим життям рухає любов. Охороняйте любов навколо себе, зрощуйте її в собі, шукайте і знаходьте можливості легко і безпосередньо посміхнутися кожному своєму учню.
  • Не бійтеся поразки перед дітьми. Її не буде, якщо ви знаєте,що виховуєте дітей для всього людства. Тоді кожна мить перебування серед дітей – шлях до прекрасного  і спокій вашому серцю.
  • Справ дуже багато. І завжди буде дуже багато. Але головне – ставши на шлях учителювання, - усвідомити: учитель – це доля.
  • Відчуйте подив від того, що життя так вами   розпорядилося: є школа, в яку ви йдете, є клас, де вас ждуть учні. Зрадійте цьому. І нехай ваше серце затремтить від того,  наскільки це відповідально.
  • Ви відчуваєте спустошення ? Будьте милосердними – не переступайте поріг класної кімнати у такому стані. Не розносьте цю чуму. Пропустіть через себе знавіснілих підлітків і подумайте: це породження пустоти в душах дорослих.
  • Як вберегти себе і своїх учнів ? Світлом, яке випромінює твоя душа, чуйністю твого серця.      

Автор матеріалів: Олена Миколаївна Мазур

 

Навігація