Постановка цілей. Здійснюємо мрії.

Постановка цілей. Здійснюємо мрії.

Постановка цілей. Здійснюємо мрії.

Постановка цілей. Здійснюємо мрії.

Мріяти потрібно і корисно, але не варто забувати, що мрії збуваються тільки в тому випадку, якщо для їх досягнення ми ставимо собі конкретні цілі для досягнення бажаного результату. Інакше мрії, в кінцевому рахунку, так і залишаться всього на всього гарною картинкою у ваших думках.

Між мрією і метою є певні відмінні риси. Цілі, як правило, мають більш сформульоване трактування і записуються на папері, тоді як мрії ми тримаємо в голові у вигляді якихось абстрактних образів.

Основні принципи правильної постановки цілі:

Тепер саме час зі своїх мрій і бажань виділити вже більш конкретні цілі, яких ми хочемо досягти і при визначенні мети рекомендуємо керуватися декількома принципами.

Завжди записуйте поставлені цілі на папері

Коли поставлена мета записується на папері, висока ймовірність того, що ви зможете досягти її. Ви зрозумієте, яким чином ви будете здійснювати задумане. І що не мало важливо, ви зможете більш конкретно визначитися з тим, що вам насправді необхідно.

Ставте собі великі цілі, поєднуючи їх з маленькими

Чим більше таких пунктиків, тим ясніше ставатиме загальна картина дій, які ви будете виконувати, і тим більше підвищується ймовірність того, що кінцева мета буде досягнута.

Формулюйте свої цілі позитивно

Позитивні думки набагато сильніші негативних. Людина завжди приваблює в своє життя ті обставини, які відповідають її свідомості. Якщо у ваших думках будуть присутні тільки позитивні думки, до вас завжди буде притягатися позитив. Завжди ставте завдання, яке викликає у вас тільки позитивні відчуття. Формулюйте свої цілі завжди без частки «не».

Дотримуйтеся деяких критеріїв при постановці кожної мети

1. Конкретність. Завжди ставте собі запитання про те, що ви хочете отримати від даної мети, який конкретний результат.

2. Вимірювання. Завжди встановлюйте собі якийсь вимірювач, який у подальшому дасть вам зрозуміти чи досягнута поставлена мета. Вимірювальний критерій може бути різний: час, вартість (кількість грошей для покупки якоїсь речі), кількість продажів, час і т.д.

3. Досягнення. Співставляйте свої особисті та професійні якості з поставленою метою, це необхідно робити для того, щоб ви чітко могли розрахувати свої можливості при досягненні мети, зберігши при цьому тонкий баланс між витратою своїх зусиль і досягненням результату. Повинна бути поставлена якась гранична планка у відповідності з вашими поточними можливостями і досвідом, вона ні в якому разі не повинна бути занижена.

4. Значимість. Завжди розмірковуйте, навіщо вам необхідно виконувати ту чи іншу задачу, чи важлива вона для досягнення більш глобальної мети.

5. Час. Встановлюйте терміни, за яких ваша мета повинна бути виконана, причому бажано встановлювати максимально точні значення, встановлюючи певний проміжок часу, наприклад з 1 грудня по 5 березня.

6. Не можна, щось робити вчора або завтра, а можна робити тільки зараз. Навіть коли ми складаємо план своїх бажань, ми це робимо зараз, тим самим формуючи своє майбутнє. Коли ми говоримо «Я досягну» підсвідомо ми розуміємо, що це буде не зараз, в результаті чого цього може так і не настати, тому говоріть «Я досягаю» тим самим стверджуючи, що ви вже працюєте над досягненням мети.

Постановка мети щодо іншої людини, «Я хочу щоб він / вона ...» не зовсім правильна, так як ми не можемо втручатися у долю іншої людини, але можна цілком поєднувати «Я стаю набагато щасливішим від того що він / вона ...».

Ставте мету по максимуму                                                                                                     Не обмежуйте себе, ставте максимально можливу мету. Не піддавайтеся сумнівам, якщо у вас відразу виникне запитання «а чи зможу я?», Зможете, обов'язково зможете! Повірте в те, що у вас все вийде, і ви все зможете, так як сумніви можуть підірвати втілення мети в життя.

Шукайте натхнення, йдіть до своєї мети і хваліть себе за результати

Спілкуйтеся з людьми, які вже досягли конкретних результатів, надихайтесь їх результатами, повірте в те, що зможете і ви. Читайте літературу, яка надихає вас на подвиги.

Запам'ятайте, досягають своїх цілей вольові та вперті люди, йдіть до мети, ні дивлячись ні на що і у вас обов'язково все вийде! Киньте собі виклик!

          При підготовці матеріалів використані інтернет-ресурси.

                                                 Матеріал підготувала практичний психолог колегіуму

                                                                                        Сторожук Ірина Миколаївна

                                                                                         онлайн-консультації з 10.00 до 13.00

                            ел. адреса storozhukirini29@gmail.com

 

Навігація