Рекомендації з безпеки дітей для батьків

Рекомендації з безпеки дітей для батьків

Рекомендації з безпеки дітей для батьків

 

ЯК ВЕСТИ СЕБЕ З НЕЗНАЙОМИМИ ЛЮДЬМИ ДІТЯМ

Як навчити дитину розбиратися в людях і не довіряти кожному зустрічному? У наш не зовсім спокійний час, важливо пояснити дитині, що бувають не тільки добрі люди, а й ті, які можуть заподіяти шкоду.

Ми впевнені, що всі батьки, пояснюють своїм дітям, що з незнайомцями потрібно бути дуже обережними у спілкуванні, не розповідати ніяких відомостей про свою родину, і вже тим більше, нікуди не можна з ними йти.

Але на ділі дуже часто буває по-іншому. Особливо товариські маленькі діти, коли бачать усміхнену людину, згодні з ним не тільки поговорити, але і піти за обіцяною цікавою іграшкою, частуванням або захоплюючим видовищем.

Причому попередньо брали дозвіл у батьків, які спостерігали здалеку. Всі мами в один голос запевняли, що їх дитина ніколи і ні за які обіцянки не піде з чужою людиною. Але в дійсності відбувається все в точності навпаки.

Виявилося, що уходять, і точно так само батьки були впевнені, що їх дитина нікуди не піде з незнайомою людиною. А в підсумку, з 10 дітей 9 легко покидають дитячий майданчик з незнайомцем. І тільки один, як правило, не піддається на вмовляння, сказавши, що мама не дозволила.

 

Тема, як вести себе з незнайомими людьми дітям, стає актуальною, коли дитина починає ходити на прогулянку без дорослих, самостійно йде в школу, гурток чи секцію.

Батькам обов'язково потрібно провести бесіду, як себе вести з незнайомцями, що робити, якщо хтось силою намагається відвести.

Діти, в теорії знають всі правила, але так легко йдуть на контакт з незнайомцями. Можливо, тому, що вони ще погано розбираються в людях, і будь-яка людина з посмішкою сприймається як безпечна і добра.

 

 

ДЕЯКІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ БАТЬКІВ

  • Слід жорстко встановити основні правила поведінки з незнайомими людьми і стежити за їх виконанням.
  •  Дитині потрібно визначити чітку межу "свій-чужий".Поясніть, що чужий-це будь-який незнайомий чоловік. Незалежно від того, ким він є, як себе веде, що говорить і обіцяє. Навіть, якщо незнайомець запевняє, що є знайомим мами чи тата, називає їх по імені.
  •  Обов'язково запитувати дозвіл у батьків, перш ніж спілкуватися з незнайомцем. Навіть якщо ви знаєте цю людину, а малюк бачить в перший раз. Пояснюйте, щоб дитина зрозуміла: будь-який незнайомець з будь-якими розмовами повинен отримати відмову на спілкування до отримання дозволу від мами чи тата.
  • Особливо в "групу ризику" потрапляють діти дуже товариські або скромні і виховані, які знають, що з будь-якими дорослими потрібно спілкуватися ввічливо, доброзичливо і не можна заперечувати.
  • Навчіть дитину такою фразою: "Я вас не знаю, ви не моя мама (тато)". Поясніть. що він може відповісти відмовою будь-якому незнайомому дорослому, повторюючи цю фразу. Тим самим він приверне увагу інших людей на вулиці, які зможуть прийти до нього на допомогу.
  • Якщо син (або дочка) залишається вдома один, він повинен чітко розуміти, що чужій людині двері відкривати не можна, ким би він не називався і що б не говорив. Ви повинні обумовити коло людей, кого можна впускати в квартиру, наприклад, мама, тато, бабуся і дідусь.
  • Спробуйте перевірити на практиці, чи все засвоїла ваша дитина. Підговоріть  знайомого, якого не знає ваша дитина, підійти до нього і запросити піти куди-небудь.
  • Пам'ятайте, краще перестрахуватися, ніж потрапити в  небезпеку.

 

Навігація