Як стати письменником?

Як стати письменником?

Як стати письменником?

7 основних порад для тих, хто хоче стати письменником:

1.Читай так, ніби завтра ніколи не настане

    Перед тим, як оволодіти ремеслом літератора, потрібно освоїти критичний аналіз текстів. Стівен Кінґ якось сказав: «Якщо ви не маєте часу читати, то ви не маєте інструментів для письменництва». Домашнім завданням щотижня має стати розбирання до кісток одне оповідання чи твору відомих письменників.

      Читаючи хоча б одну книгу на тиждень, роблячи нотатки й помічаючи техніки письменників, можна швидко відточити свої творчі навички. Бути завжди жадібним до друкованого слова вигідно, адже це допомагає визначитися з формою, жанром і структурою твоїх майбутніх робіт.

 

2. Стань графоманом/-кою

   Часто ми романтизуємо рутину письменників, уявляючи, ніби ті прокидаються в обід відразу із чашкою чорної кави і в процесі роботи над новим шедевром на вінтажній друкарській машинці. Та слід пам’ятати, що письменництво  вимагає неабиякого самоконтролю. Наприклад, коли Харукі Муракамі перебуває в творчому режимі, він прокидається щодня о 4 ранку, працює 5-6 годин, потім пробігає 10 кілометрів або пропливає 1 500 метрів і завершує свій день з книгою. Письменництво потрібно перетворити на звичку і щоденно приділяти їй хоча б півгодини. Тож, якщо бажаєш досягти успіху, усвідом, що самодисципліна є найголовнішою рисою письменника.

 

3. Під копірку

     Вдумливе копіювання не є плагіатом. Усі відомі автори спочатку когось наслідували, а вже потім створювали власні неповторні роботи. Достоєвський захоплювався Діккенсом, а Еліс Манро й досі без тями від Чехова. Дуже важливо: наслідувати лише найулюбленіших авторів і створювати те, що змусило б саме тебе не спати до ранку, не маючи сил відкласти книгу. Тільки тоді продукт літературної творчості буде переконливим та автентичним.

 

4.Генеруй ідеї

   Ніколи не знаєш, звідки чекати натхнення, тому варто бути напоготові 24/7. Завжди май під рукою блокнот чи користуйся нотатками в телефоні для документації своїх спостережень, спогадів, думок та ідей. Існує безліч крутих щоденників, створених спеціально для творчих людей, за допомогою яких можна легко й весело придумувати й записувати свіжі ідеї сюжетів, діалогів і навіть ілюстрацій для майбутніх творів.

Як стати письменником?

 

5.Спокушай музу

   Щоб запросити натхнення до свого творчого святилища, достатньо просто змусити себе сісти й розпочати роботу.  Є декілька рецептів, як спокусити музу на пристрасне рандеву. Ось вони:

*Піти на довгу прогулянку. Вчені зі довели, що піші прогулянки сприяють креативному мисленню;

 * Оточити себе естетично приємними речами: милий кухлик, гарні ручки, стосик книжок улюблених авторів, «чарівний» капелюх, що допомагає думати, тощо;

*Почитати біографію видатної людини;

*Зробити щось божевільне для творчості.

 

6.Звикай до критики

   Зачитуй свої твори вголос рідним, друзям, однокласникам, вчителям. Така практика навчає адекватно оцінювати свою роботу, ретельно її редагувати й захищати, коли потрібно.

    Відрощувати товсту шкіру й звикати до критики потрібно якомога раніше, тому що в майбутньому письменнику доведеться зіткнутися з критикою від літературних агентів, редакторів, працівників видавництв і читачів. Пам’ятай: вдовольнити всіх неможливо, навіть якщо твоя книга – бестселер.

 

7.Вилізай з барлогу

   Відвідуй читання в книгарнях, почни волонтерити в бібліотеці, ходи на зустрічі з письменниками – це все покращує письменника як професійно, так і особистісно. Ми набуваємо колосального досвіду, коли відкриваємо себе світові.

 

 

Ще з дитинства за певними ознаками можна простежити чи є в людини хист до слова, чи немає. Наприклад: гарно пише твори без допомоги дорослих, має добре розвинуту фантазію та добре формує хід своїх думок. Більш того пробує писати власні оповідання чи складати вірші. Якщо так, то це хороше підґрунтя хорошому письменнику. Для подальшого ж успіху потрібне прагнення, наполегливість і щоденна праця.

Якщо це все у тебе є і ти хочеш спробувати написати щось цікаве, ми підібрали декілька лайфхаків, які тобі в цьому допоможуть.

Як стати письменником?

 

Починати треба з найпростішого – з

коротких історій, оповіданнячок. З часом майстерність вдосконалиться і можна переходити до чогось соліднішого: новел, повістей, романів та ін. Щодо жанрів, то тут кому що більше до душі припаде: фантастика, мелодрама, детектив. Але кожному жанру притаманна своя специфіка. Так для фантастики потрібна добре розвинута фантазія, що межує з реальністю. Для детективів – внутрішнє відчуття справи, яка розкривається, правдивість і логічність вчинків. Тому справа жанру – індивідуальна.

  Що стосується сюжету, то скажу одне: цікавий і захоплюючий. Важко підібрати такий і не кожному вдається, але в цьому і весь письменник.

   Отож, для написання гідного  твору треба не аби – яких зусиль і фантазії. Головне, мабуть, для письменника – це визнання читачем, а його треба заслужити хорошим матеріалом.

 

Як стати письменником?

Навігація